szafa do salonu

Ozdabiamy nasze sufity

Wnętrze to nie tylko ściany, podłoga i całe wyposażenie danego pomieszczenia. Od jakiegoś czasu zaczęliśmy znowu zwracać uwagę na to, co się dzieje na suficie. Znowu, dlatego, że jeszcze kilkaset lat temu sufit był bardzo ważną częścią integralną całego pomieszczenia i dekorowało się go różnymi malowidłami lub kasetonami, tak, że stawał się on prawdziwym dziełem sztuki.

Nietypowy sufit we wnętrzu

sufitPrzez wiele lat sufity były bardzo mało istotną częścią danego pomieszczenia. Pojawiało się na nim oświetlenie i tyle. Nie przywiązywaliśmy wagi do jego wyglądu. A przecież jeszcze kilka wieków temu na sufitach w pałacach powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Dziś na nowo zaczynamy zdobić sufity. Pojawiają się na nich może nie tyle ręcznie robione obrazy, ale różnego rodzaju zdjęcia lub wzory. Są to tak zwane napinane sufity, które dopiero od niedawna zyskują na popularności. Taki napinany sufit to nic innego jak specjalna folia z nadrukowanym obrazem. Najczęściej wybieranym motywem jest niebo. Taka płachta przyklejana jest na wcześniej podwieszonej powierzchni. Z racji tego, że napinane sufity nie powstają bezpośrednio na suficie, tylko kilka centrymetrów pod nim, nie nadają się one do niskich pomieszczeń, po wnętrze trzeba dodatkowo nieco obniżyć zawsze. Sufit napinany montowany jest zazwyczaj w ciągu kilku godzin, oczywiście pod warunkiem, że zatrudnimy do tego zadania profesjonalistów. Nie ma sensu męczyć się z tym samemu.

Od jakiegoś czasu coraz więcej ludzi, urządzając swoje mieszkania, stara się zadbać również o wygląd sufitu. Pojawiają się więc na nim różnego rodzaju obrazy w formie wielkich zdjęć. Najczęściej jest to gwieździste lub błękitne niebo. Tego typu sufity nazywamy napinanymi. Szybko się je montuje i są bardzo efektowne we wnętrzach.